Używamy plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Rozumiem

Zgłoś użycie

Jeśli byłeś świadkiem Nagłego Zatrzymania Krążenia i udzieliłeś pomocy przy użyciu AED, poinformuj nas: relacja@aedplusty.pl  Podziel się z innym swoimi doświadczeniami, udziel innym wskazówek w jaki sposób pomogłeś w takiej sytuacji. Najciekawsze relacje nagrodzimy ciekawymi gadżetami!

 

Wasze relacje:

6 lutego
AED uratowało życie 88-latkowi w Poznaniu! Kolejny argument za tym, aby takie urządzenia były dostępne w instytucjach. Rozmawiajcie ze swoimi włodarzami, przedstawiając konkretne artykuły.

 

3 lutego
Załączamy link do artykułu opisującego przypadek uratowania mężczyzny przez przechodnia. Pamiętajmy, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy! Kolejny dowód na to, jak cenna jest umiejętność prowadzenia reanimacji

 

22 października
Na kanale Youtube Ratownik-med jeden z internautów zostawił wpis na temat naszego spotu: "Do 10 sekundy wygląda podobnie do zdarzenia z mojego życia, które niestety zakończyło się zupełnie inaczej. Nie było wtedy telefonów komórkowych, a do najbliższego stacjonarnego kilka kilometrów (choć nie było to wcale kompletne odludzie). Karetki reanimacyjne jeździły na podwoziach marki Nysa a przeszczepy serca raczkowały. Nikomu nie śniło się nawet o takich możliwościach jak dziś. Warto z nich korzystać."

Takie świadectwa zmuszają do refleksji, jak ważna jest wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy. Jak istotne jest przemóc w sobie strach, niepewność, często niechęć i wykonać ten pierwszy krok. Statystyki są alarmujące, a nam naprawdę trudno uwierzyć, że poprawienie tych statystyk jest W NASZYCH RĘKACH!

 

19 października
Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum opowiadają o zdarzeniu w Krakowie, gdzie użyli AED i uratowali kobietę. W studio również dr Bartosz Frączek, Konsultant Merytoryczny naszej kampanii. W materiale krótki kurs korzystania z AED.